1. ÜRÜNLERİMİZ

Elek Panelleri (Wedge Wire Screen)

Üçgen (Kama) kesitli paslanmaz çelik tellerden özel yöntemlerle imal edilen ve yine paslanmaz çelik çubukların üzerine sarılarak ömrü çok uzatılan, vibrasyonlu eleklerde ( sarsak elek ) kullanılan panellerdir. İstenen her ebatta ve çerçeve içinde imali mümkün olup aşınmaya dayanıklılığın önemli olduğu yerlerde kullanılır.

Üçgen (Kama) kesitli paslanmaz çelik tellerin özel kaynak yöntemi ile yine paslanmaz çelik takviye tellerine birleştirilerek imal edilir. Vibrasyonlu eleklerde ( sarsak elek ), kullanılırlar. İstenen her ebatta ve çerçeve içinde imali mümkün olup aşınmaya dayanıklılığın önemli olduğu yerlerde kullanılır.

Bu paneller tellerinin özel kesitleri nedeni ile eleme ve süzme yaparken tıkanmadıklarından yüksek verimlidirler ve bakım için duruşları en aza indirirler.

Sieve Bend
Elek panellerinin özel olarak bükülmesi ile imal edilir ve tıkanmaya dirençli yapısı ile ön süzme/eleme amaçlı kullanılır.

Vibrasyonlu Elek Gövdeleri (Sarsak Elek Gövdeleri) (Vibratory Screens)
Madencilik, tuz, gıda, ilaç ve diğer birçok sektörde
- Susuzlandırma / kurutma
- Arıtma
- Tasnif, vs.
işlemlerinde sıklıkla kullanılan vibrasyonlu (sarsak) elek gövdeleri karbon çeliği, paslanmaz çelik ve aşınmaya dayanıklı diğer birçok malzemeden imal edilir. Aşınmanın sorun olduğu bölgelerde seramik, poliüretan, manganlı çelikler ve bezerleri ile aşınmaya dayanıklı kaplama yapılır.

Kömür Sıkma Santrifüjleri
Kömür yıkama ve zenginleştirme tesislerinde hat sonunda kullanılan bu ekipmanlar 0,5mm ve daha büyük çaplı kömür tozunu ayrıştırarak ekonomi sağlar.
75 ton/saat kapasiteye kadar imal edilmektedirler.

Kömür Sıkma Santrifüj Sepetleri
Kömür sıkma santrifüjlerinde kullanılan bu sepetler, üçgen kesitli tellerden imal edilmekte olup, aşınmaya mukavemetli ve uzun ömürlüdürler.

Tuz Santrifüjleri
Tuz yıkama hatlarında kullanılan bu santrifüjler, tuzu susuzlaştırmak için kullanılır. Çeşitli ebatlarda ve çalışma prensiplerinde üretilebilen bu santrifüjler tuzun aşındırıcı (paslandırıcı) etkisine karşı özel malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Tuz Santrifüj Sepetleri
Tuz santrifüj sepetleri üçgen kesitli teller kullanılarak imal edilmektedir. Tıkanmaya dayanıklı bu teller ile mümkün olan en yüksek verim sağlanmakta ve susuzlaştırma yapılmaktadır. İstenilen her ebatta sepet imalatı mümkündür.

Gıda İşleme Elekleri
Gıda sektörünün çeşitli aşamalarında mamül işleme ve sınıflandırma amacıyla kullanılan bu elekler imalat sürecine yönelik olarak tasarlanmakta ve üretilmektedir.

İlaç Sektörü Elekleri
Sektörde değişik üretim aşamalarında kullanılan bu elekler talep üzerine çeşitli ebatlarda ve amaca yönelik olarak üretilmektedir.

Perlit Eleği
Madencilik sektöründeki yüksek aşınma oranları göz önüne alınarak üretilen değirmen elekleri üretim aşamasındaki gereksinimlere yanıt vermek üzere tasarlanmaktadır.

Delikli Sac (Perfore Sac) (Perforated plate)
Temini güç olan delik çapı / sac et kalınlığı oranı ( d/t ) 1 ve daha küçük delikli sacların imalatı yapılmaktadır. Sac eni 1500mm olup, boyda sınırlama yoktur.

Serigrafi Baskı Makinaları (Screen Printing Machines)
Yarı otomatik ve ¾ otomatik serigrafi baskı makineleri imalatı yapılmaktadır. Makinelerimizin ebatları ve teknik özellikleri aşağıda sıralanmıştır.

ANMA EBATLARI (BASKI ALANI):
50 x 70 cm
70 x 100 cm
80 x 120 cm
120 x 240 cm
125 x 250 cm
150 x 300 cm

Not: Yukarıdakilerden daha farklı ya da daha büyük ebatlar için lütfen arayınız.

TEKNİK ÖZELLİKLER:
1. Ergonomiktir, operatörü yormaz.
2. PLC bazlı kumanda sisteminde hareketli parça bulunmamaktadır. Sürekli ve güvenli çalışma sağlar.
3. Elektromekanik ilerleme sistemi ile sabit, kesintisiz ve sonsuz ayarlı ragle hızı.
4. Standart hava pistonları ile ayarlanabilir ve tekrarlanabilir ragle basıncı.
5. Kolay poza ayarı için her yöne hareket edebilen vakumlu tabla kullanılmıştır. Tabla paslanmaz çelikten imal edilmiş olup darbelere karşı dayanıklıdır ve makine ömrü boyunca sarkma ve çökmeye karşı garantimiz altındadır.
6. Hava sıkmalı tasarım ile kalıp değişimi çok çabuk yapılabilmektedir.
7. Ragle ve sıyırıcılar özel tasarım hava sıkma tertibatı ile sabitlenmektedir. Bu operatöre çalışma kolaylığı sağlar.
8. Özel emiş fanı, düşük elektrik sarfiyatı ile yüksek vakum olanağı sağlar.
9. Standart makineler, düz yüzeyli her tür malzemeye 8mm kalınlığa kadar baskı yapabilmektedirler. Daha kalın malzemelere baskı için özel tasarımlar mümkündür.

Mini Ultraviole Kurutucular
Tampon baskıda yeni kullanılmaya başlanan Ultraviole (UV) mürekkeplerin kurutulması ve diğer renk baskıları için anında hazır olmasını sağlayan küçük ve ekonomik bantlı kurutuculardır. İstenilen ebatlarda imal edilebilen bu bantlar verimliliğin artırılmasını ve yer tassarrufu sağlar.

Isı eşanjörleri (Heat Exchangers)
Endüstrinin birçok alanında ıstma – soğutma işlerinde kullanılan eşenjörlerin her tür çalışma ortamı için tasarım ve/veya imalatı.

Savurma Makinesi
Çeşitli ebatlarda züccaciye, aydınlatma, dekor camları için çeşitli büyüklük ve kapasitelerde üretilen bu cam savurma makinaları, imalatta kalite, tutarlılık ve yüksek verim sağlamaktadır. Seri çalışan makinalarımızla çok ince cidarlı cam üretmek mümkün olmaktadır.

Soğuk Kesme Makineleri (Yatay ve Dikey)
Çeşitli ebatlarda züccaciye, aydınlatma, dekor camları için kapel kesme, açılı kesme, vs. İşlemlerinde kullanılan bu makineler özel yatakları ile çok uzun süre sorunsuz çalışmakta ve ergonomik yapısı ile çalışanı yormadığından verimi artırmaktadır.

Sıcak Kesme Makinesi
Çeşitli ebatlarda züccaciye, aydınlatma, dekor camları için kapel kesme, açılı kesme, vs. İşlemlerinde kullanılan bu makineler özel yatakları ile çok uzun süre sorunsuz çalışmakta ve ergonomik yapısı ile çalışanı yormadığından verimi artırmaktadır.

Kalıp Isıtma Makinesi
Savurma kalıplarının çalışmaya başlamadan önce ısıtılmasının kalıp ömrü ve başlangıç firelerinin azaltılması ve vardiya hazırlık süresinin kısaltılmasında çok büyük önemi vardır. Bu tezgah, kalıbı kısa sürede ve homojen ısıtır.

Malatura ve Zımpara
Züccaciye, aydınlatma, dekor camlarının imalat sonrası rötuş ve bitirme (finişing) işlemlerinde keskin kenarları düzeltmede kullanılır. Paslanmaya karşı dayanıklı gövde malzemesi ile uzun ömürlüdür. Şerit gerdirme havalı sistemle yapıldığından şerit gerginliği sürekli aynı kalır ve ömrü uzar. Ayrıca, değiştirmede de büyük kolaylık ve çabukluk getirir.

Delik Açma Makinesi
Aydınlatma ve dekor camlarında kapel çıkarma ve duy deliği açmada kullanılır. Paslanmaya karşı dayanıklı gövde malzemesi ile uzun ömürlüdür. Özel yataklama tertibatı ile çok az bakıma ihtiyaç duyarak çok uzun süre çalışır. İstendiğinde çapaksız kesme için çift kafalı olarak da imal edilebilir.

İlk ayar süresi çok kısa olup, özel aparatlar gerektirmez. Zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.

Delik Havşalama Makinesi

Fonga İmalatı
Özellikle savurma makinalarının elle beslenmesi için fırından maden almada kullanılan bu malzeme, ısıya dayanıklı çelikten yapılmakta olup, sabit ebatları sayesinde standart miktarda camın savurma kalıbına yüklenmesine olanak sağlar. Böylelikle her vardiyada aynı kalıptan aynı kalınlık ve kalitede cam alınması sağlanır.

Demister İmalatı
Kimya ve petrokimya sektöründe kullanılan kolonların içinde kimyasal madde buharları ve nemi tutucu görevi yapmaktadır. Çeşitli ebatlarda üretilebilen bu ekipmanların imalatında paslanmaz çeliğin yanında, arzu edildiğinde titanyum, monel, inconel, hastelloy, vb. özel alaşımlar da kullanılabilir.

Kolon, Kolon Tepsisi ve Aksesuarları
Kimya ve petrokimya sektöründe kullanılan kolonların projelerine uygun olarak imalatı yapılmaktadır. Bunun yanında ayrıca, kolonların içinde hareket eden ve reaksiyona uğrayan ya da yoğuşan gaz ve sıvıları toplayan ya da yönlendiren tepsi ve bağlantı elemanlarının çelik, alaşımlı çelik, mangan, titanyum gibi malzemelerden projelerine göre imalatı yapılmaktadır.

2. MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ VE TAAHHÜT

Depolama Tesisleri Tasarımı
Akaryakıt ve LPG depolama tesislerinin projelendirme hizmetleri, yürürlükte olan tüm kanun, nizamname ve yönetmeliklere uygun olarak yapılmakta ve uluslararası çizim standartlarında müşterilerimize sunulmaktadır.

Depolama Tankları Tasarımı, İmalatı ve Montajı
Dikey silindirik depolama tankları API 650’ye yatay silindirik depolama tankları da DIN 1651’e uygun olarak ve Türkiye’de geçerli deprem nizamnamesi göz önünde tutularak yapılmakta ve uluslararası çizim standartlarında müşterilerimize sunulmaktadır.

Tankların imalat ve montajları da kardeş şirketlerimiz aracılığı ile müşterilerimize ekonomik açıdan en uygun gelecek şekilde yapılmaktadır.

Depolama Tesisi Borulaması Tasarımı ve Montajı
Depolama tesisleri borulamaları, uygun ANSI veya diğer uluslararsı kabul görmüş kodlara göre yapılmakta, yatırımcılara en ekonomik çözümler sunulmaktadır.

Borulama imalat ve montajları da kardeş şirketlerimiz aracılığı ile müşterilerimize ekonomik açıdan en uygun gelecek şekilde yapılmaktadır.

Depolama Tesisi Otomasyonu Tasarımı ve Montajı
Depolama tesislerine otomasyon projeleri müşterimizle yakın temas halinde yapılmakta, onların ihtiyaçlarına doğru ve en ekonomik şekilde cevap verebilecek sistemler tarlanmakta, projelendirmeleri ISA normlarında yapılmakta ve sunulmaktadır.

Otomasyon sistemi imalatı ve montajı firmamız bünyesinde yapılmaktadır. Böylelikle müşterimizin en ekonomik çözüme ulaşması sağlanmaktadır.

Eşanjör Radyatör, Soğutucu, Isıtıcı ve Kurutucu Tasarımı ve İmalatı
Sanayinin her sektöründe kullanılan ve iki akışkan arasında ısı aktraımı prensibine dayanan eşönjörler ile ısıtma, soğutma, kurutma, vb birçok işlem yapılmaktadır.

Bu kadar geniş bir yelpazede uygulaması olan eşanjörlerin tasarımları ve çalıştıkları ortama uygun malzemeden imalatları firmamız bünyesinde yapılmaktadır.